Lynx Music

Lynx Music Progressive & Art Rock Since 1998

Galahad

CD

Other Crimes & misdemeanours

0000 0 out of 50 out of 50 out of 50 out of 50 out of 5 / 0 out of 50 out of 50 out of 50 out of 50 out of 5 0 RATINGS

Data

Format CD
Type Dystrybucja
Added on Friday, 11 January 2013
Number of discs 1

Review

Historia grupy rozpoczęła się w 1985 roku. Muzycy zafascynowani złotą erą rocka progresywnego pierwszej połowy lat 70tych i na fali odradzającego się gatunku (np. Marillion ) zaczęli tworzyć pierwsze swoje nagrania – podwaliny pod jeden z najlepszych zespołów ery neo-progresywnego rocka - GALAHAD. Zanim został nagrany i wydany pierwszy ich oficjalny kompakt formacja dała wiele znakomitych występów, często nagrywanych na analogowe taśmy. Zbiór takich archiwalnych utworów ukazał się na kasecie OTHER CRIMES & MISDEMEANOURS vol.1 (An erratic musical history) w 1992 roku. Ze względu na słabą jakość tych nagrań nie wydano ich wcześniej na CD. Jednak obecne techniki obróbki dzwięku pozwoliły na znaczną poprawę brzmienia i przede wszystkim wyeliminowanie szumów analogowych taśm. Efektem jest nasze wydawnictwo, ukazujące rewelacyjne wersje utworów wczesnego Galahad oraz niesamowitą atmosferę koncertów i fascynację progresywnym rockiem w latach 80tych. Jest to wspaniała "podróż do przeszłości" dla każdego wielbiciela gatunku.
Na CD znalazło się 14 z 15stu nagrań wydanych pierwotnie na kasecie w 1992 roku. Zrezygnowaliśmy z nagrania The Ghost Of Durtal, ponieważ wersja z kasety była dość słabej jakości, a inna wersja koncertowa tego utworu znalazła się jako bonus do naszej innej reedycji płyty Galahad -In A Moment Of Complete Madness.
Jako okładkę do CD wykorzystaliśmy rewelacyjny projekt okładki pierwszego (i jedynego ) vinylowego singla grupy -Dreaming From The Inside z 1987 roku.

Hits 3171
In a moment of complete madness « In a moment of complete madness Galahad CD Chronology Two Classic Rock Lives » Two Classic Rock Lives
Powered by Music Collection for Joomla!
Back to top
Akceptuje pliki Cookies na tej stronie. Polityka prywatności.