Lynx Music

Lynx Music Progressive & Art Rock Since 1998

Jargon

CD

The Fading Thought - CD digipack

0000 0 out of 50 out of 50 out of 50 out of 50 out of 5 / 0 out of 50 out of 50 out of 50 out of 50 out of 5 0 RATINGS
The Fading Thought -  CD digipack

Data

Format CD
Type Dystrybucja
Added on Saturday, 19 December 2020
Number of discs 0

Review

JARGON -THE FADING THOUGHT  CD digipack 

(of VERBAL DELIRIUM) 

 

Artur Chachlowski: www.mlwz.pl: "....W jak ogromnej opozycji ma się to wielobarwnej, czasami wręcz bajecznie kolorowej, mieniącej się paletą pastelowych klimatów muzyki, która wychodzi spod palców tego muzyka. Jest ona głęboko osobista, oczyszczająca, a przy tym wystarczająco intrygująca, aby u odbiorcy wywołać nastrój podniecenia i ciekawości. Bo muszę przyznać, że znów piszę dziś o dziele Jargona, które trafia w punkt. Album „The Fading Thought” potrafi nie tylko zainteresować, ale i zachwycić. Zachwycić totalnie.................Wszystko to sprawia, że solowy krążek Jargona zaliczam do swoich ulubionych płyt AD 2020. To rzecz bardzo wyrazista, nietuzinkowa, inna niż 99% tego wszystkiego, co obecnie ukazuje się pod szyldem „progresywny rock”. To płyta pełna natchnionej i emocjonalnej muzyki, a przy tym pozostawiająca po sobie niesamowicie dobre wrażenie. Zachęcająca do jak najszybszego i jak najczęstszego powracania do niej. Wciągająca i uzależniająca. Przywiązująca do siebie na długie chwile. Działająca jak magnes, a może nawet jak narkotyk?... Nie ukrywam, że bardzo podoba mi się ten album, a jego wartość podkreślają wspaniałe płyty Verbal Delirium, które poznałem w ostatnim czasie. No cóż, nie ukrywam że aktualnie mocno kibicuję temu greckiemu muzykowi i nie mogę się już doczekać jego kolejnych fascynujących muzycznych dzieł.


Born in Athens, Greece in 1981, JARGON took his first piano lessons when he was seven, conceiving his first melodies at 12. He was influenced by classic and progressive rock of the 70's. RADIOHEAD's ''OK Computer'' led him to discover more contemporary music, including alternative rock, electronic music, black metal. Artists who made a greater impact on him (among others) are PETER HAMMILL, GENESIS, RADIOHEAD, NEVERMORE, IAMX, LENA PLATONOS, SERGEI PROKOFIEV.
At age 19 he put his first band together, AFTERGLOW, which was to be renamed as VERBAL DELIRIUM, with the first concrete line up shaping somewhere in 2006 when they recorded their first demo (for a full biography of VERBAL DELIRIUM see here. As of 2020, VERBAL DELIRIUM are composing material for their fourth album.
In 2018 Jargon decides to record his first solo album entitled ''The Fading Thought''.


Songs / Tracks Listing
1. The Film (5:33)
2. In Search of the Invisible Thin Line (4:53)
3. Dance of the Framed Words (2:38)
4. The Fading Thought (7:17)

5. Light (3:54)
6. Time Is Running Out (6:54)
7. How Can I? (6:22)
8. The Last Temptation (7:10)
9. Window to the World (4:54)
plus bonus track
10. ...............................


Line-up / Musicians:
- Jargon / vocals, keyboards, piano
- Nikitas Kissonas / guitars
- Leonidas Petropoulos / bass
- Wil Bow / drums
- Kostas Karitzis / violin
- Stelios Papanastasis / viola
- Thodoris Mouzakitis / violin
- Aris Zervas / cello
- Lupe / additional vocals (7)

Hits 1438
Powered by Music Collection for Joomla!
Back to top
Akceptuje pliki Cookies na tej stronie. Polityka prywatności.