Lynx Music

Lynx Music Progressive & Art Rock Since 1998

Polski Art Rock

CD

POLSKI ART ROCK VOL 3

0000 0 out of 50 out of 50 out of 50 out of 50 out of 5 / 0 out of 50 out of 50 out of 50 out of 50 out of 5 0 RATINGS
POLSKI ART ROCK VOL 3Data

Format CD
Type Lynx Music
Added on Saturday, 12 January 2013
Number of discs 1

Review

 

Po publikacji "Polskiego Art Rocka vol. 1 i 2" zostaliśmy zasypani pyłytami (dema, nagrania koncertowe) bardzo ciekawych grup. Okazuje się iż kilkadziesiąt kapel od Bałtyku do Tatr gra w zaciszu domowym wspaniałą muzykę. Grają właściwie tylko dla siebie i znajomych. Nie mogą liczyć na kontrakty płytowe, koncertują żadko, nieraz dopłacają do występów.

I tak, choć myśleliśmy, że nasza seria skończyła się, udało się zebrać kolejne 70 minut muzyki dla rockowych koneserów. Część trzecia "Polskiego Art Rocka" różni się od poprzednich edycji. Tym razem nie zawiera gwiazd - słuchacze poznają grupy, artystów nie znanych na rynku płytowym. Pewnym novum jest też gościnny udział artystów zagranicznych. Zacieranie się granic nie pozostało bez wpływu na kontaktypolskich kontaktów z zagramicznymi. Stąd na naszej płycie goście specjalni: Dzidek Marcinkiewicz (Special Experiment) i Marco Monteverde (New Credo).

Pierwszy mieszka na stałe w Niemczech, gdzie nagrywa z tamtejszymi muzykami. Natomiast Marco to gitarzysta i kompozytor z Włoch, współautor płyty "Tribute to Camel". Tak bardzo zaprzyjaźnił się z naszym krajem, iż zaproponował utwór specjalnie na naszą składankę. Zaśpiewała w nim wokalistka zespołu "Na Szlaku" - Marysia Stefaniak

Hits 3657
Powered by Music Collection for Joomla!
Back to top
Akceptuje pliki Cookies na tej stronie. Polityka prywatności.